האם ניתן ליישר שיניים בלי שכולם ישימו לב שאני בטיפול?

דר' נמרוד דיקשטיין

מאת : ד"ר נמרוד דיקשטיין – מומחה ליישור שיניים ולסתות .

מה לא נאמר כבר על חשיבותו של החיוך? ידוע ומוכח כי החיוך תורם לביטחון ולדימוי העצמי בכל גיל. כולם רוצים חיוך יפה החושף שיניים ישרות מסודרות ולבנות. ולמרות זאת, רבים מאיתנו שמאוד רוצים ליישר את השיניים ולשפר את מראה החיוך – לא עושים דבר בנדון.

פעמים רבות המחשבה כי יישור שיניים, כרוך במיני מכשירים מתכתיים כמו גשרים וברזלים שונים ש"יעטרו" את השיניים במהלך הטיפול, גורמת לנו להשאר עם השיניים העקומות שתמיד הפריעו לנו.
אך כיום, עם התקדמות המדע והטכנולוגיה בתחום האורתודונטיה (אורתו=ישר, דונטיה=שיניים), גם אתם יכולים להשיג את החיוך עליו תמיד חלמתם, מבלי שהסובבים אתכם יבחינו כלל שאתם בעיצומו של יישור שיניים.


אחת משיטות הטיפול המתקדמות האלו נקראת אינביזאליין Invisalign® – בשיטה זו יישור השיניים מבוצע באמצעות סידרה של קשתיות פלסטיק שקופות (Aligners) אשר מיוצרות באופן אינדיבידואלי עפ"י צורת הפה של כל מטופל ומטופל.

בתהליך ההכנה לאחר מדידות של הפה מתקבל מודל וירטואלי ממוחשב של פיו של המטופל. על המודל באמצעות תוכנה ייחודית הרופא מתכנן את תנועות השיניים מהמצב ההתחלתי ועד למצב הסופי המבוקש, כך שהמטופל יכול לראות על גבי מסך המחשב עוד לפני תחילת הטיפול הדמיה כיצד ייראו השיניים בתום תהליך היישור.

קשתית שקופהלאחר שהרופא מסיים את שלב התכנון ומגיע לתוצאה הרצויה, מיוצרות הקשתיות השקופות (Aligners) אשר נמסרות למטופל. הקשתיות מורכבות בפה על גבי השיניים, ומפעילות לחצים קלים ומדוייקים על השיניים שרוצים להזיז בטיפול.

יש להרכיב כל קשתית למשך 20-22 שעות ביממה למשך כשבועיים לפני המעבר לקשתית הבאה בסדרה. מכיוון שהקשתיות הינן דקות מאוד ושקופות כמעט שלא ניתן להבחין בהן במהלך הטיפול. את הקשתיות מסירים בזמן האוכל ולצורך צחצוח השיניים, כמו-כן המטופל יכול להסירן לצורך אירועים מיוחדים.


מכיוון שבשיטה זו אין חוטי מתכת או סמכים המודבקים לשיניים, ההסתגלות של המטופלים למערכת היא מהירה מאוד ואינה מלווה בגירוי או פציעה של הלשון והשפתיים כפי שמתרחש לעיתים בטיפול במכשור הרגיל. בנוסף, מכיוון שהקשתיות הינן דקות מאוד הן אינן מפריעות בזמן דיבור, והעובדה שמסירים אותן לצורך הצחצוח והעברת חוט דנטלי – מאפשרת שמירה טובה יותר על נקיון השיניים בהשוואה לטיפול רגיל עם סמכים (brackets).

חשוב להבין שכדי להבטיח את הצלחת הטיפול יש צורך בשיתוף פעולה קפדני של המטופל בהרכבה רציפה של הקשתיות לפי הוראות האורתודונט. משך הטיפול בשיטה זו משתנה ממקרה למקרה עפ"י חומרת הבעיה, אך בד"כ הטיפול בשיטה זו אינו ארוך יותר ולעיתים אף קצר יותר מאשר בשיטות הטיפול המסורתיות.

הטיפול בשיטת Invisalign® מתאים למרבית סוגי הבעיות האורתודונטיות, אך יש להתייעץ עם האורתודונט המטפל האם המקרה שלכם מתאים לשיטה זו. עלות הטיפול בשיטת זו גבוהה יותר מטיפול אורתודנטי רגיל, עקב העלות הגבוהה של המכשיר וההכנה המעבדתית הנדרשת באופן אינדיבידואלי לכל מטופל.

ניתן לקבל מידע נוסף לגבי שיטה זו באתר http://www.invisalign.co.il/ .


חיוך ראשוןשיטה נוספת המאפשרת למטופל לעבור את הטיפול בדיסקרטיות הינה האורתודונטיה הלינגואלית (Lingual Orthodontics) בה הסמכים
(Brackets) מודבקים מצידן הפנימי של השיניים ועקב כך לא נראים בזמן חיוך ודיבור. אמנם שיטה זו קיימת כבר כמה עשורים, אך בשנים האחרונות פיתוחים טכנולוגיים בסיוע מערכות ממוחשבות מאפשרות השגת תוצאות מדוייקות יותר, בפרק זמן קצר יותר ובתהליך נוח יותר למטופל.

בטכניקה הלינגואלית המודרנית הסמכים אשר מודבקים בצידן הפנימי של השיניים מתוכננים במחשב ומיוצרים באופן אישי ומדוייק לכל שן ושן, לפי מבנה השיניים של המטופל. הדבר מאפשר יצירת סמכים דקים ביותר המותאמים לצורת השיניים אשר גורמים לגירוי מופחת ללשון ומאפשרים הסתגלות מהירה הרבה יותר בזמן דיבור.

החוטים שמחברים בין הסמכים ומיישרים את השיניים מכופפים ע"י רובוט מיוחד שמתאים אותו לצורת הפה של המטופל – דבר המבטיח דיוק מקסימלי וקבלת תוצאות טיפול ללא פשרות.


בשיטות טיפול חדשניות אלו ישנה חשיבות יתרה לבחירת הרופא המתאים, חשוב לוודא כי הרופא הנו בעל רשיון מומחה לאורתודונטיה (בניגוד לרופא שיניים כללי שעוסק בין השאר גם באורתודונטיה) והינו בעל נסיון בשיטות אלו מה שיאפשר לכם לקבל את התוצאה האופטימלית בדרך לחיוך יפה שילווה אתכם שנים רבות.


אנו כאן כדי לענות לכם על כל שאלה אתם מוזמנים לכתוב לנו, או לבקר באתר הבית שלנו
www.firstsmile.co.il

צוות חיוך ראשון

כל מה שרציתם לדעת על נחירות ודום נשימה ולא העזתם לשאול

clip_image002

שלום לכם. שמי ד"ר עופר אלטברגר ,

ואני אחד השותפים במרכז הרפואי חיוך ראשון.

נחירות זה לא דבר נעים.
נשים וגברים סובלים מהבעיה באחוזים גדולים מהאוכלוסייה הכללית.

נוחרים


במרכז הרפואי חיוך ראשון אני מטפל בנוחרים בעזרת הידע הרב שצברתי בסדרת השתלמויות שעברתי בארצות הברית,שם למדתי את הטיפול בתופעה ואת אופן ביצוע הטיפול מטובי המומחים בתחום.

אני חבר באקדמיה האמריקאית לרפואת שינה מאז 2010 ועוסק בתחום מאז 2007 בהצלחה רבה.

clip_image006

למה אנחנו נוחרים?


clip_image008

דרכי האוויר מהאף ומהפה נפגשות באזור הלוע לדרך אוויר אחת, כאשר האוויר זורם חופשי אין צלילים בזמן הנשימה. בשינה עמוקה שרירי החיך והלשון רפויים, אצל אדם נוחר הלשון, החיך הרך והענבל ולעיתים גם השקדים (ראו תמונה) אינם מצליחים לשמור על עצמם יציבים והם נופלים לתוך הלוע וחוסמים חלקית או באופן מלא את דרך האוויר. כאשר החסימה היא חלקית הרקמות רוטטות וגורמות לאותו רעש מחריד המוכר לנו כנחירות. כאשר החסימה היא מלאה נוצר דום נשימה חסימתי.


הקשר בין נחירות להפסקת נשימה.

כאמור כאשר החסימה מלאה נוצרת תופעה מסוכנת לבריאות הנקראת 'דום נשימה' שיכולה להימשך עד 60 שניות! בהן האדם לא נושם. כאשר המוח מרגיש בכך הוא מעיר את האדם משינה כדי שינשום. יש אנשים החווים יקיצה כזו 300 פעמים בלילה אחד! כך שאיכות השינה שלהם נפגעת וכתוצאה מכך הם מרגישים עייפות במהלך היום ונמצאים בסכנת הרדמות על ההגה, הרדמות בעת ישיבה חשובה וכדומה.

מחקר שבוצע בארצות הברית גילה כי אנשים הסובלים מדום נשימה בשינה נוטים לעבור תאונות דרכים פי תשע מאלה שאינם סובלים מדום נשימה כזה.

יתרה מזאת, דום נשימה עלול לגרום להתקפי לב ולשבץ פי חמש ממי שאינו סובל מהתופעה, כמו גם פגיעה בתפקוד המנטאלי, פגיעה בזיכרון, מוות פתאומי בשינה ופגיעה בזוגיות.

אני נוחר?!?

clip_image009

כדי לגלות אם אתם נוחרים וכמה, ניתן וכדאי להזמין מעבדת שינה ביתית הביתה, ניתן גם לפנות לרופאה המשפחה ולקבל הפניה למעבדת שינה שם האבחנה, המבוצעת תחת השגחה של טכנאי שינה מוסמך ורופא, היא המדויקת ביותר.
במרכז הרפואי שלנו תוכלו לקבל ממני הפניה לכל הבדיקות הדרושות מכיוון שאני עומד בקשר רציף עם כל המומחים הרלוונטיים: רופאי שינה, רופאי אף אוזן וגרון, רופאי פה ולסת וטכנאי מעבדת שינה.

עם זאת חשוב להבין כי הנחירות אינן מאפיינות גיל מסוים, וגם ילדים נוחרים, אולם השכיחות בהחלט עולה עם הגיל כך שאנשים מבוגרים נוחרים יותר מצעירים. ולצד זה גם התורשה משחקת תפקיד חשוב, אם אביכם נחר יש סיכוי גבוה יותר שגם אתם
תנחרו כי קיבלתם את מבנה הגרון הצפוף ממנו
.


נחירות. פיתרון עשה זאת בעצמך.


הפתרונות מתחלקים לשמרניים וחודרניים, הטיפולים השמרניים מתחילים משינויי התנהגות ואורחות חיים כהפחתה במשקל באמצעות הרגלי תזונה נכונים ופעילות גופנית, הפסקה בצריכת אלכוהול וסיגריות, שכן ידוע כי עישון ואלכוהול מגבירים את הנחירות, שמירה על הגיינת שינה בריאה דהיינו הכנת הגוף לשינה ע"י מקלחת, צחצוח שיניים, כניסה למיטה בשעה נורמאלית והימנעות מהרדמות מול הטלוויזיה.
ולבסוף, גם כריות ומזרנים מיוחדים המונעים מהנוחר להסתובב על הגב, בתקווה שכשהוא ישן על הבטן או על הצד הלשון לא תצנח אחורה והוא לא ינחר כל כך חזק.

הפיתרון הרפואי לנחירות.

לצד אלה קיימים טיפולים רפואיים שמרניים:

1. התקן דנטאלי

2. מכשיר להזרמת אוויר בלחץclip_image011

התקן דנטאלי הוא למעשה סד לילה מיוחד המיוצר בלעדית ע"י רופא שיניים המומחה בטיפולים מסוג זה. הסד הוא ייחודי לכל אדם ומתאים ללסת שלו בלבד, תפקידו לקדם מעט את הלסת התחתונה קדימה בזמן השינה וכך למנוע את צניחת הלשון ואת תופעת הנחירות ואיתה את דום הנשימה ואת הנחירה, את הסד מרכיבים בלילה בלבד והוא מחזיק מעמד כעשר שנים או אז יש לייצר אחד חדש במקומו. המכשיר פועל בשיתוף עם עוד גורמים כגון: הפחתה במשקל, הגיינת שינה נכונה ועוד….

ההתקן הדנטלי שאני מספק הוא חלופה טובה למכשיר ה CPAP (Continuous positive airway pressureמסכת אוויר בלחץ חיובי) מסיכה שמרכיבים בלילה על האף או על כל הפנים (תלוי בדגם). המסכה מחוברת לצינור המחובר למפוח המזרים אוויר בלחץ חיובי כל הלילה, בעזרת האוויר נמנעות הרקמות מלקרוס פנימה ולחסום את דרך האוויר וכך נמנעות הנחירות.

חשוב להדגיש כי מכשיר ה CPAP טוב למקרים קשים של דום נשימה שהם בגדר מסכני חיים, ואילו המכשיר הדנטאלי קל יותר להסתגל אליו ולכן הוא יכול לתאים גם לטיולים והוא מומלץ למקרים קלים עד בינוניים של דום נשימה בשינה, או למקרים קשים שהמטופל לא מסוגל להסתגל למכשיר ה CPAP.

תחילת הקץ לנחירות.

מומלץ להתחיל את הטיפול אצל רופא המשפחה. הוא מוסמך לאבחן האם יש בעיה של דום נשימה בשינה והוא יכול להפנות, על-פי הצורך למעבדת שינה ולרופא אף אוזן גרון (לשלול אופציה של גידול בדרכי הנשימה או גוף זר אחר), ולאחר מכן הוא יוכל להמליץ על אחד מהטיפולים.

זו הבחירה שלכם להתחיל לטפל בבעיה בעזרתי. אצלי תקבלו את כל התשובות ותופנו לבירור מקיף ומקצועי של הבעיה שלכם עד לפתרון הטוב ביותר.

בעיית הנחירות היא בעיה שאי אפשר להשתיק אותה, אך אפשר להשקיט אותה!

ED

אנו נשמח לשמוע את דעתכם כתבו לנו ונשמח לענות לכם בכל שאלה, מזמינים אתכם גם לבקר באתר הבית שלנו www.firstsmile.co.il

צוות חיוך ראשון.

השימוש בלייזר ברפואת שיניים. העתיד כבר כאן? ד"ר אילן לוי

כאשר אנו נחשפים לפרסומים על השימוש במכשיר הלייזר ברפואת השיניים אנו חשים איך פריצת הדרך הטכנולוגית גורמת לכך שהפנטזיות עליהן תמיד חלמנו עומדות סופסוף להתגשם. הקידוח בשן, כך הם מספרים, מהיר, אינו מכאיב, אינו מרעיש ועוד שורה של יתרונות שהופכים את טיפול השיניים כמעט לבילוי.
רק את הקפה הלייזר עדין אינו מכין. בחלק קטן מהדיווחים הפרסום נכון, בחלקו לא מדויק ובחלקו אינו אלא אחיזת עיניים.


אז בואו נעשה סדר בסיפור ונבדוק את הטענות אחת לאחת.

מכשירי הלייזר המצויים בשימוש ברפואת השיניים מחולקים לשתי קבוצות.

הקבוצה האחת – המכשירים לרקמה הרכה.

מדובר במכשיר דומה לאלו המצויים בשימוש בתחומי הרפואה האחרים. הרקמות הרכות בפה מצויות בחך, בלשון, בחניכיים, בשפתיים ובכל מה שהוא לא שיניים. קרן הלייזר יכולה להתאים הן לפעולה של סכין חיתוך והן לפעולה של צריבה ואיוד.

הקבוצה השנייה – המכשירים לרקמות קשות. אלו מכשירים שפותחו בסוף שנות ה-90 ותפקידם להחליף את המקדחה המסורתית של רופא השיניים ולבצע את הקידוח במקומה.

ומה מספרים לנו הפירסומים:

לייזר

החיתוך של המכשיר מדויק. אין דימום. אין נפיחות. אין צורך בתפרים.

נכון חלקית, וזאת כאשר מדובר במכשיר לחיתוך הרקמה הרכה. קרן הלייזר יעילה בסילוק נגעים המצויים ברקמה הרכה. בחלק מהמקרים אין דימום או שהדימום פחות. בחלק מהמקרים אין צורך בתפרים.

הלייזר יעיל לטיפול חניכיים

הנושא נחקר ונמצא כי בעת טיפול חניכיים בלייזר עלולה להיגרם פגיעה בחניכיים, בשורש השן ובחיבור שבין רקמת החניכיים והעצם. האקדמיה האמריקאית למחלות חניכיים קבעה שאין לבצע ניתוחי חניכיים באמצעות מכשירי לייזר.

בטיפול שורש הלייזר מחטא את תעלות השורש

קרן הלייזר אכן מבצעת פעולה של חיטוי. אולם יש לזכור שהקרן ישרה. במקרה של פיצול בשורש או של התעקלות השורש הלייזר אינו יכול לבצע את החיטוי המבוקש.

הלייזר "מלבין" שיניים

לא מדויק. בטיפולים להבהרת שיניים מונח על גבי השן חומר פעיל הגורם להבהרה. קרן הלייזר מסייעת להאצת הפעילות של החומר. כך גם קרן אור רגילה.

לייזר משמש להשתלות שיניים

לא נכון! בהשתלת שיניים ניתן לבצע עם הלייזר את החתך הראשוני בלבד. עוד לא נולד מכשיר הלייזר ש"מקפיץ" את השתלים לתוך העצם.


הלייזר משמש תחליף למקדחה. הקידוח בשן עם הלייזר אינו מכאיב ואין צורך בהרדמה מקומית. הקידוח אינו מרעיש ומהיר יותר.

מאד לא מדויק. קרן הלייזר אכן יכולה לקדוח בשן. אולם כאמור, הקרן ישרה ולא תמיד יכולה להגיע לכל נקודה בחלל שבשן. במידה וקיימת בשן סתימה מתכתית ישנה השימוש בלייזר אסור. הקידוח בעזרת הלייזר איטי יותר ובהחלט מרעיש. הקידוח בלייזר אינו מכאיב כאשר מדובר בסתימה רדודה ביותר. במקרה כזה גם מקדחה רגילה לא תכאיב ולכן גם אין צורך במתן הרדמה מקומית.


לסיכום, נראה כי בעתיד הלא רחוק הלייזר יתפוש מקום חשוב בתחום רפואת השיניים. נכון להיום הטכנולוגיה מצויה בתחילת דרכה ויש להמתין להתפתחות המחקר והפיתוח.

להלן גילוי הדעת שפורסם במשותף ע"י משרד הבריאות וההסתדרות לרפואת שיניים.

גד


האם יש לכם שאלות בעניין השימוש בלייזר ברפואת שיניים?

נשמח לשמוע מה דעתכם. כתבו לנו כאן למטה ואנו נשמח לענות.

כמו כן, אנו מזמינים אתכם להכנס לאתר הבית שלנו www.firstsmile.co.il

להתראות,
צוות חיוך ראשון
.

All-on-4 הכל על 4

מוקדש ליעל

ד"ר אילן לוי ד"ר דורון גל

ד"ר  אילן לוי                                                        ד"ר דורון גל
בעל ניסיון של 25 שנים                                       מומחה לכירורגיית פה ולסת
בשיקום שתלים
עם ניסיון עשיר בבצוע
השתלות שיניים

אול און 4 – במה מדובר?

בטכנולוגיית האול און 4 מוחדרים לאזור הקדמי של הלסת ארבעה שתלים, כאשר שני השתלים המרכזייםאול און 4 ניצבים זקופים ואילו השניים הצדדיים מונחים בזווית של 45 מעלות, המאפשרת את הגעתם לאזור אחורי יותר של הלסת. אל השתלים מחובר בעזרת ברגים מיוחדים גשר קבוע. הגשר נראה ומתפקד כשיניים רגילות לכל דבר.

ניתן לבצע את הטיפול הן לאנשים מחוסרי שיניים לחלוטין והן לאנשים עם שיניים הזקוקות לעקירה. העקירות, ההשתלות והרכבת הגשר נעשות באותו היום, וכבר
ביום הטיפול המטופל יכול להתחיל לאכול עם השיניים החדשות.

הטיפול מתבצע תוך מתן הרדמה (אלחוש) מקומית וללא כל תחושת כאב. בימים שלאחר הטיפול ייתכנו מעט כאבים ונפיחות. מדובר בתופעות שאינן אורכות יותר ממספר ימים.
שיטת האול און 4 פותחה ע"י ד"ר פאולו מאלו מפורטוגל. השיטה כבשה לה קהל אוהדים גדול בקרב רופאי השיניים בכל העולם. לאחר המתנה של מספר שנים ומעקב אחר הפרסומים המדעיים שדיווחו על תוצאות מוצלחות במיוחד, נסענו לפורטוגל כדי ללמוד את השיטה מהמקור וההצלחות אכן מרשימות.

הערות:

1. הגשר המורכב ביום הטיפול הינו זמני ולאחר מספר חודשים יש להחליפו בקבוע.

2. כאשר הדבר מתאפשר מוכנסים שני שתלים נוספים וכך למעשה מתקבל שיקום של אול און 6.

מרפאת ד"ר פאולו מאלו

זוהי מרפאתו של ד"ר פאולו מאלו, מפתח שיטת האול און 4, בליסבון, ובה כמאה יחידות דנטליות, חדרי ניתוח, חדרי המתנה ומנוחה ומעבדת שיניים גדולה. יש בבניין גם שתי מסעדות מצויינות, מרפאות לטיפולים אסתטיים ואפילו מספרה עם ספר צמרת ברזילאי. אבל כל זה למאמר אחר. אל מרפאה זו נוהרים מכל העולם הן מטופלים החפצים בשיניים חדשות והן רופאי שיניים הבאים ללמוד את הטכנולוגיה המתקדמת.

אנחנו עם ד"ר מאלו

וכאן אנחנו עם ד"ר מאלו

בחדר הניתוח לאחר סיום מוצלח נוסף של ניתוח אול און 4.

מהם יתרונות השיטה?

1. לאחר עקירת שיניים הרכס של עצם הלסת, שבתוכו יושבות השיניים, עובר תהליך של  ספיגה, ועם הזמן הגובה שלו הולך ומצטמצם. כאשר הרכס נמוך לא נותר בו מקום להכנסה של שתל.

יתרה מכך, בשני צדי העצם של הלסת העליונה מצויים חללי הסינוס. הכנסה של שתל בלסת העליונה כאשר הרכס נמוך עלולה לגרום לפריצה של דופן הסינוס. בלסת התחתונה לעומת זאת, קיימים מסלולים עצביים שעוברים לאורכה. הכנסה של שתל כאשר הרכס נמוך עלולה לגרום לפגיעה בעצב ולאבדן תחושה חלקי.

כדי לענות על בעיות אלו הומצאו מספר פתרונות כירורגיים כמו ניתוח להרמת ריצפת הסינוס בלסת העליונה וניתוחים להשתלות עצם ולעיבוי עצם בלסת התחתונה. מדובר בתהליכים כירורגיים מורכבים המצריכים תקופות ריפוי ארוכות, שלא תמיד מצליחים ושאינם מתאימים לכל מטופל.

בדרך כלל, באזור הקדמי של הלסת, הן העליונה והן התחתונה, ספיגת העצם הינה מאוחרת יותר ואיטית יותר. זהו יתרון שאותו מנצלת ועליו מתבססת שיטת האול און 4, וכך נחסך הצורך בפעולות כירורגיות מורכבות ובתקופות ריפוי ממושכות.

2. הטיפול מתבצע ביום אחד, הן העקירות, הן ההשתלות והן השיקום (בצוע הגשר ע"ג השתלים). כך, כבר באותו היום מורכב על גבי השתלים גשר קבוע ומתפקד.

3. כל מי שיש לו או למישהו הקרוב אליו תותבות להוצאה, מודע היטב לקושי, לאי הנוחות, למבוכה ולעיתים לסבל שהתותבות גורמות. כל אלו נחסכים עם המעבר לשיקום קבוע על גבי שתלים. כל מי שסובל ממחלת חניכיים מתקדמת, כאשר השיניים ניידות, נושרות ובולטות החוצה והוא מכסה בבושה את פיו בעת חיוך, בהחלט יתכן שאול און 4 הוא הפתרון עבורו.

אול און 4

על מה חשוב להקפיד?

1. התהליך הטיפולי אינו מתאים לבצוע על ידי רופא אחד אלא לעבודת צוות.

חשוב שאת השלב הכירורגי – החדרת השתלים, יבצע רופא מומחה לכירורגיית פה ולסת,

ואת שלב השיקום – בניית השיניים על גבי השתלים, יבצע רופא העוסק בשיקום הפה.

על שני הרופאים המטפלים להיות בעלי ניסיון רב, כל אחד בתחום שעליו הוא מופקד.

2. טכנולוגיית ה All-on-4 הינה ייחודית והשימוש בה מצריך ידע רב. אין די בכך שהמבצע יהיה

בעל ידע בנושא השתלות השיניים. יש לוודא שהרופאים המטפלים קיבלו את ההכשרה המתאימה

אצל ד"ר מאלו, מפתח השיטה.

3. יש לבצע מראש תיכנון של ההשתלה באמצעות הנחייה ממוחשבת. במסגרת ההכנות לטיפול מבוצעים צילומי CT שנותנים לכירורג תמונה מדוייקת ומפורטת על מצבה של עצם הלסת.

אל צילומי ה CT מצורפת תוכנה מיוחדת לתיכנון השתלות. באמצעותה ניתן לקבל מידע רב על מבנה העצם, מימדיה, צפיפותה ואיכותה, ובהתאם לקבוע הן את כמות השתלים ואת מיקומם המדויק והן את מימדי הקוטר

והאורך שלהם. יש לזכור כי השאיפה היא למקם את השתלים בעמדה אחורית ככל שניתן תוך ניצול מירבי של העצם הקיימת ומבלי לפגוע במבנים אנטומיים. כדי להגיע למצב זה יש צורך בשילוב בין התוכנה הטובה ביותר לכירורג המיומן ביותר.

4. בעת בצוע הטיפול נדרשת הקפדה יתרה לשמירה על סביבה סטרילית. חדר הטיפולים הופך לחדר

ניתוח. הצוות המטפל נערך ומתלבש בהתאם. כל המיכשור שבשימוש עובר חיטוי ועיקור יסודיים.

אול און 4

שאלות ותשובות

האם זה כואב?

ממש לא. בתחילת הטיפול ניתנת הרדמה מקומית ובמהלכו מוסיפים לתת אותה בהתאם לצורך. בימים שלאחר הטיפול יתכנו תופעות של אחרי ניתוח – מעט כאבים, נפיחות ומעט דימום. כמענה לכל אלו ניתן פרוטוקול תרופתי הכולל תרופות נגד כאבים, אנטיביוטיקה ותרופות להורדת הנפיחות. בכל מקרה אנו נותנים מענה טלפוני של 24 שעות.

האם זה מפחיד?

כן. קצת. אבל בסוף תמיד אומרים ש"ממש לא היה נורא". למי שמתקשה להתמודד עם הפחד ניתן לבצע את הטיפול תחת סדציה (טישטוש). אפשר גם לקשר אתכם עם מי שכבר עברו את הטיפול והם ישמחו לעודד ולספר איך היה.

מי מבצע את הטיפול ב"חיוך ראשון"?

את השלב הכירורגי מבצע ד"ר דורון גל, מומחה לכירורגיית פה ולסת, רופא בכיר בבי"ח סוראסקי (איכילוב) ובעל ניסיון של החדרת אלפי שתלים. את השיקום מבצע ד"ר אילן לוי העוסק בשיקום שתלים זה למעלה מ-25 שנים. כמובן שאנו מגובים ע"י הסייעות המיומנות ומלווים בטכנאי שמבצע את העבודה.

האם זה תמיד מצליח? ומה אם לא?

שיעורי ההצלחה המדווחים במאמרים המדעיים הינם גבוהים ביותר. אולם מדובר בהשתלות ומטבע הדברים לא ניתן להבטיח מראש הצלחה מוחלטת. במקרים בהם יש דחייה של אחד השתלים ניתן להחליפו בשתל חדש ולהשלים את הטיפול כמתוכנן.

האם הטיפול מתאים לכל אחד?

כמעט. אצל מטופלים החולים במחלות מסויימות או הנוטלים תרופות מסויימות יש לשקול את בצוע הטיפול בזהירות רבה. אצל מעשנים קיים שיעור גבוה משמעותית של דחיית שתלים.

ממה עשוי הגשר?

הגשר הזמני, המורכב ביום הטיפול, עשוי משרף אקריל – פלסטיק. לגבי הגשר הקבוע יש מספר גישות. השיטה המומלצת – גשר משרף אקריל הבנוי על שלד מתכת שבוצע בהזרקת לייזר לאחר נטילת המידות.

אז כמה פעמים צריך להגיע למרפאה? האם נדרש טיפול המשך?

לפני יום הניתוח יש צורך בפגישה אחת לצורך מדידות מקדימות עם הרופא המשקם ועם הטכנאי שיבצע את העבודה, ופגישה אחת עם הכירורג. לאחר יום הטיפול יש צורך במעקב וביקורות. מספר חודשים לאחר מכן תתבצע המסירה של הגשר הקבוע המצריכה כ 2-3 פגישות. בכל מקרה אנחנו לא נפרדים. תקבלו תדריך ועזרים לשמירה על הגשרים ותוזמנו להמשך מעקב וביקורת.

לשאלות נוספות הינכם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון, בפקס ובמייל.

זהו מכתבה של ש' מחולון


כך היא נראתה בתחילתו של יום הטיפול
כך היא נראתה בסיומו של יום הטיפול

תחילת יום הטיפולים

סיום יום הטיפולים

וכך היא נראית היום עם הגשר הקבוע

כך נראית עם הגשר הקבוע

edut

.

תודה לש'. חיזקת את ידינו.

אתם מוזמנים לבקר גם באתר הבית שלנו www.firstsmile.co.il

צוות חיוך ראשון.

השתלות שיניים – זה כל הסיפור!

ד"ר אילן לוי
ד"ר  אילן לוי
בעל ניסיון של 25 שנים
בשיקום שתלים
ד"ר דורון גל
ד"ר דורון גל
מומחה לכירורגיית פה ולסת
עם ניסיון עשיר בבצוע
השתלות שיניים

.
את השתלות השיניים הראשונות התחלנו לבצע כבר בשנות השמונים.
רפואת השיניים חיפשה פתרונות למטופלים עם חוסר שיניים חלקי או מלא,
אשר לא היה ניתן, או לא היה נכון, לבצע אצלם שיקום קבוע, והם נאלצו להשתמש
בשיניים תותבות להוצאה.
תותבות אלו גורמות לעיתים לפגיעה משמעותית באיכות החיים, עקב הקושי בשימוש בהן.
התותבת אינה יציבה, זזה בפה, גורמת לאי נוחות, לפצעי לחץ ואף לספיגת עצם הלסת.
במקרים רבים התותבת גם גורמת לקושי נפשי ("שאני אלך עם תותבת כמו שהיה לסבא שלי?!?").
.
תפקידם של השתלים הדנטלים היה, ונשאר גם כיום, להשלים שיניים חסרות ללא פגיעה
בשיניים בריאות, להיות תחליף לתותבת הנשלפת, או לפחות לסייע לאחיזה טובה יותר של
התותבת בפה.
.

שתלים שהם מסמרים השתלים הראשונים היו למעשה מסמרים אשר הוחדרו לעצם הלסת ועליהם נבנתה השן החדשה
להב חודר לעצם להב חודר לעצם בהמשך פותח שתל הלהב
אשר הוחדר לתוך חתך בעצם
השתל מוחדר השתל מקובע לעצם  
החדרת המסמר השן מוחזרת לפה נעשו גם נסיונות להחזיר
למקומן שיניים שנעקרו
כאשר הוחדר מסמר
דרך השן לתוך העצם
החדרת המסמר השן מוחזרת לפה

.
עם השנים הוספנו דעת, עברנו קורסים נוספים והשתלמויות בארץ ובחו"ל,
השיטות והחומרים הלכו והשתכללו, ואתם גם עלה שיעור ההצלחות.
אל החברות יצרניות השתלים נוספו עוד חברות, בחלקן ישראליות
שזכו להצלחה בינלאומית יפה.
.

שתל בצורת בורג
נכון להיום, השתל המנצח הוא השתל בצורת בורג.
בורג זה מופיע במגוון גדול של צורות בקוטר ואורך משתנים.
השתלים עשויים מטיטניום ומצופים בחומרים שונים שתפקידם לשפר את קליטת השתל בעצם.
.פתיחת חניכיים בהרדמה מקומית הרופא המנתח מבצע פתיחה של החניכיים תחת הרדמה מקומית. השתל מוחדר לתוך עצם הלסת. לאחר מכן נתפרים החניכיים חזרה למקומם.
לאחר הניתוח קיימת תקופת ריפוי בת 3-6 חודשים, שבמהלכה העצם עוברת תהליך של איחוי עם השתל.
בסופה של תקופה זו הכירורג מוודא שהשתל אכן נקלט כיאות, ובהמשך הוא מבצע חשיפה שלו.
כאן למעשה מסתיים תפקידו של הכירורג ומתחיל חלקו של הרופא המשקם.
.10 .
השתל חלול בחלקו הפנימי. לתוך חלל זה נכנס המבנה. גם כאן קיים מגוון גדול של צורות המיועדות לתת פתרונות שונים לפי סוג השיקום המבוקש.

.
השתלים יכולים לשמש להשלמה של שן בודדת

שתל משמש השלמה
שתל משמש השלמה
שתל משמש השלמה

..
או להשלמה של מספר שיניים או אפילו לסת שלמה

השלמת לסת שלמה
השלמת לסת שלמה השלמת לסת שלמה

.
או כמאחזים לתותבת להוצאה

מאחזים לתותבת להוצאה מאחזים לתותבת להוצאה                            מאחזים לתותבת להוצאה

.
קיימים שימושים נוספים בשתלים, כמו למשל לצורך עיגון של מכשיר אורתודונטי (ליישור שיניים).

.
שאלות ותשובות
.
מהם ההבדלים בין שתלים ישראלים לשתלים מתוצרת ארה"ב?
כאמור, אחדות מיצרניות השתלים הישראליות זוכות להצלחה גדולה בחו"ל
והשתלים שלהן מצוינים.  יחד עם זאת ישנן חברות אמריקאיות שהשתלים
שלהן נחשבים לטובים יותר.
.
האם קיימת הגבלת גיל על השתלות שיניים?
אין הגבלה. ניתן לבצע את ההשתלה בכל גיל.
.
האם קיימות הגבלות אחרות?
שיעור ההצלחה בקליטת השתלים עומד כיום על למעלה מ-95%!
במקרים של מעשנים, חולי סוכרת או מספר מחלות נוספות שיעור ההצלחה יורד.
זוהי הזדמנות טובה נוספת לחדול לעשן!!

.
האם יורדים סיכויי ההצלחה אצל חולי אוסטואופורוזיס בגלל דלדול העצם?
לא נמצאו הבדלים בשיעורי ההצלחה בין אנשים בריאים לחולי אוסטאופורוזיס.
יחד עם זאת, תרופות מסויימות שחולים אלו נוטלים, עלולות לפגוע בקליטת השתלים
.
מהן תופעות הלוואי? מה קורה ביום שאחרי? האם אוכל ללכת לעבודה?
הניתוח מלווה בתופעות כמו נפיחות, כאבים, דימום וסימנים כחולים בעור.
הרופא המנתח יצייד אתכם בהוראות התנהגות ובטיפול התרופתי הנדרש.
על פי רוב ניתן להמשיך ולתפקד כרגיל. לעיתים התופעות חריפות יותר ומצריכות מנוחה בבית.
.
האם קיימים סיכונים בהשתלות שיניים?
כמו בכל ניתוח גם במקרה שלנו קיימים סיכונים, כאשר הסיכון העיקרי בלסת העליונה
הינו פריצה לחלל הסינוס ובלסת התחתונה פגיעה בעצב העובר לאורכה.
כדי להימנע מפגיעות אלו חשוב שיבוצעו אומדן מדויק של מצב העצם
והבדיקות הנדרשות לצורך כך, כמו למשל צילומי CT.
כמו כן חשוב מאד שהרופא המנתח יהיה בעל הידע והמיומנות הנדרשים
כדי לעבור את הניתוח בהצלחה.
.
מהי השתלת עצם? מהי הרמת סינוס?
לשתל יש אורך ועובי. כדי שיהיה ניתן להחדירו לעצם צריך שגם לה יהיו הגובה והעובי המספקים.
לעיתים אין את כמות העצם הנחוצה ואנו נדרשים לתוספת של חומר עצם.
חומר זה מושג בצורות שונות כמו למשל אבקה מיוחדת המונחת במקום הנדרש
וגורמת לצמיחת העצם לתוכה. במקרים אחרים נלקחת עצם טבעית מהמטופל עצמו.
כאשר בלסת העליונה אין די גובה בעצם, אנו פותחים את חלל הסינוס ומניחים על
ריצפתו שכבת עצם נוספת. מהלך זה מכונה הרמת רצפת הסינוס או הרמת סינוס.
.
מהי השתלה ללא ניתוח?
במקרים מסויימים ניתן לבצע את ההשתלה בקידוח ישיר, ללא פתיחה של החניכיים, וממילא,
גם ללא צורך לתפור אותם לאחר מכן.
ישנם המפרסמים צורת טיפול זו כ"השתלה ללא ניתוח".
בפירסום זה קיימת הטעיה של הציבור.
.
מהי השתלה ללא צורך בחשיפה?
קיימים מקרים בהם הכירורג בוחר שלא לכסות את השתלים בחניכיים.
במקרה כזה הוא מרכיב כיפות ריפוי על השתלים.
בעת התפירה הכיפות נשארות בולטות מחוץ לחניכיים, וכך, כאשר מגיע מועד השיקום
אין צורך בניתוח נוסף לחשיפת השתלים.
.
מהי השתלה מיידית? מהי העמסה מיידית?
השתלה מיידית מתבצעת במועד עקירת השן המקורית, כאשר השתל מוחדר למכתשית
שנותרה בעצם לאחר העקירה.
בהעמסה מיידית השיקום של השתל, כלומר הרכבת המבנה והכתר,
מתבצע במועד ההשתלה.
פעולות אלו אפשריות אולם יש לבחור אותן בקפידה רבה.
.
מהי השתלה בשיטת אול און 4? מהי השתלה מונחית מחשב?
מדובר בנושאים כבדי משקל ונדון בהם בהרחבה בפעם הבאה.
.
שיקום לסת עליונה שביצענו לאחרונה ב"חיוך ראשון"

צילום רנטגן לפוסט השלישי בסוף צילום הרנטגן של השתלים
   
המצב אחרי הטיפול בסוף הטיפול

התוצאה לאחר עקירות, השתלות, שיקום השיניים ושיחזור חניכיים.

נגענו כאן על קצה המזלג בנושא מורכב ביותר.
לשאלות והבהרות נוספות הינכם מוזמנים
לפנות אלינו במכתב, בפקס,
במייל או בטלפון ונשמח לענות.
אנחנו מזמינים אתכם לבקר גם באתר הבית שלנו www.firstsmile.co.il

.
בברכה מצוות "חיוך ראשון"

חשוב חשוב! איבחון מוקדם לנגעים בחלל הפה!

ilan
דר" אילן לוי

נכון שאנחנו לא אוהבים לדבר על הנושא הזה, ואפילו מעדיפים להיזהר מהמחשבה עליו, והמצאנו ל"המחלה" כינויים עוקפים כאלו ואחרים.
אבל על הסרטן צריך לדבר בגלל כמה סיבות, והחשובות שבהן הן
.
1. הכרת הגורמים ודרכי המניעה.
2. חשיבות האבחון המוקדם.
.
ומכיוון שרופא השיניים הוא הרופא כמעט היחיד המסתכל לנו בתוך הפה, הוא זה שצריך לקחת את האחריות על אותו אבחון מוקדם.
.
סרטן חלל הפה והשפתיים נמצא במקום השישי בשכיחות הגידולים הממאירים.
בישראל מאובחנים מדי שנה כמה מאות אנשים החולים במחלה.
הסיכון לחלות במחלה גבוה משמעותית אצל מי שמשתמשים בטבק, הן בעישון והן בלעיסה, ובקרב צרכני אלכוהול.
שילוב של השניים מגדיל משמעותית את הסיכון.
.
הסיכון להופעת הסרטן בשפתיים גדל עם החשיפה לשמש. בעיקר אצל בעלי עור בהיר.
.
בעבר המחלה הייתה שכיחה יותר אצל גברים מעל לגיל 60.
כיום אנחנו רואים בישראל יותר מקרים של חולים מתחת לגיל 40, כאשר היחס בין גברים לנשים משתווה.
.
בחלק מהמקרים הסרטן בחלל הפה הינו בעצם גרורה של גידול המצוי במקום אחר בגוף וקורה שדווקא דרך הזיהוי של גרורה זו מאותרת המחלה בגוף.
.
.

bdika

ככל שהגילוי של סרטן הפה והטיפול בו מוקדמים יותר, משתפרים סיכויי ההחלמה תוך שמירת איכות חיים טובה יותר.
הגילוי המוקדם בפה הינו קל יחסית לאיברים אחרים בגוף מכיוון שמדובר בבדיקה קלינית פשוטה במקום הניתן לראיה ישירה.
תפקידו של רופא השיניים הינו לאתר נגעים חשודים, בד"כ נגעים לבנים או אדומים או פצע שאינו נרפא בתוך שבועיים.
כאשר מאובחן נגע כזה, המטופל מופנה לרופא מומחה לפה ולסת ללקיחת ביופסיה.

/

ב"חיוך ראשון" אנו משתמשים בערכה המסייעת לגילוי טוב יותר של נגעים בחלל הפה ששמה המסחרי הוא ViziLite Plus .
הערכה מכילה חומר לשטיפת הפה, תאורה מיוחדת ומשקפיים שאותם מרכיב הרופא בעת הבדיקה.
הערכה אושרה ע"י ה-FDA האמריקאי כערכה היחידה לגילוי מוקדם של נגעים ברקמות הרכות בחלל הפה.
הבדיקה פשוטה, אינה כואבת ואין לה כל תופעות לוואי.

lizilite

שאלות ותשובות
.
שאלה:
האם קיימת בסרטן הפה נטייה משפחתית?
.
תשובה:
.
נכון להיום לא הוכח קשר משפחתי, אולם אם נמצא במשפחה גידול ממאיר כלשהו, יש לגלות יותר זהירות.
במקרה של סרטן השפה תיתכן נטייה תורשתית אצל בעלי עור בהיר החשופים לשמש.
.
שאלה:
.
האם כל פצע בפה יכול להיות סרטן?
.
תשובה:
.
פצעים בפה יכולים להיגרם מסיבות שונות כגון פציעה מגורם חד, כוויה, נשיכת הלשון או זיז של שן שבורה.
למרות זאת, כדאי להיבדק בכל מקרה.
.
שאלה:
.
רופא השיניים היפנה אותי לרופא פה ולסת לביצוע ביופסיה. האם זה אומר שיש לי סרטן?
.
תשובה:
.
ממש לא. אבל אני כרופא שיניים מעדיף לבצע 1,000 בדיקות ללא תוצאה ולא "לפספס" את אותה הבדיקה שתציל חיים.
.
והכי חשוב: לחיות טוב, לאכול טוב, לישון טוב, לא לעשן ולא לדאוג!!
.
ד"ר אילן לוי

לשאלות נוספות ניתן לפנות בפורום זה או לפנות אל צוות הרופאים של "חיוך ראשון".
או לבקר באתר הבית שלנו בכתובת www.firstsmile.co.il

.

אז מה עושים עם הפחד מטיפול שיניים?

ilan
ד"ר אילן לוי

קראו קטע ממכתבה של רונית ארנטל, מאמנת אישית בת 60 מראשון לציון ל"חיוך ראשון":

"הייתי בדרכי לטיפול שיניים בהרדמה מלאה מפאת הפחדים והטראומות

מטיפולי שיניים…" למכתב המלא לחצו כאן

וכותב לנו ליאור ששון, בן 23, מנהל סושיה ברמת גן:

"הגעתי למרפאת "חיוך ראשון" מפוחד, מבוהל ומבועת.

החשש מטיפול שיתק אותי ולא הייתי מסוגל להתמודד עם הלחץ של  לטפל בשיניים…" למכתב המלא לחצו כאן

רונית וליאור הם שניים מתוך רבים מאד באוכלוסיה הסובלים מפחד מטיפול שיניים, אשר במקרים החריפים יותר מכונה חרדה דנטלית. רבים מאתנו מכירים את התחושה: קושי להירדם בלילה שלפני,

דופק מואץ, הבטן כואבת ולעיתים גם רעד והזעה. החרדה מהווה את אחת הסיבות העיקריות לכך שרבים מהזקוקים לטיפול אינם מגיעים למרפאה והם מעדיפים לסבול מכאבים ולהסתכן באובדן שיניים.

האם מי שמפחדים מטיפול שיניים מודעים לפחד? לא תמיד.

לעיתים אני שומע מאנשים שאינם מגיעים לטיפול טענות בנוסח:

" אני לא מוצא מרפאה נורמלית! "

" למי בכלל יש זמן לזה? "

" זה עולה המון כסף. "

בתחילת דרכי כרופא שיניים צעיר, עבדתי בקיבוץ בצפון. היה זה עוד לפני עידן ההפרטה בקיבוצים.

בקיבוץ היה נהוג להגיע למרפאת השיניים במסגרת שעות העבודה, החבר לא נדרש לשלם עבור הטיפולים והיתה וועדת הבריאות אשר עודדה את החברים להגיע לטיפול. ולמרות כל זאת רבים מהחברים לא הגיעו לטיפול.

למה אנחנו מפחדים מטיפול שיניים? להלן אחדות מהתשובות שאני שומע מדי יום:

"יש לי טראומה מטיפולי שיניים כי כשהייתי ילד היה לנו רופא שיניים סנדלר…."

ומכאן זה ממשיך – "היא קרעה לי את הפה…"

"הוא עקר לי את השן בלי להגיד לי…"

"היא טיפלה בי בלי הרדמה…"

"הוא היה אנטיפט וצעק עלי…"

ותשובות נוספות: "אין לי בעיה עם הטיפול. אני רק שונא זריקות…"

"הרעש נורא. זה קודח לי בתוך המוח…"

"הריח, הריח של המרפאה…"

"אני לא יכולה עם הסיטואציה של אבדן השליטה, כשמחטטים לי בתוך הפה…"

"זה כואב!!!!"

האמת היא שכל התשובות כמעט נכונות. טיפול שיניים זה לא נעים. אבל זה ממש לא נורא.

ועם הטכנולוגיות הקיימות כיום הוא גם לא כואב. ולעיתים זה אכן כואב קצת. אבל בהחלט נסבל.

טיפלתי פעם בסבתא חביבה ובאמצע הטיפול נכנס לבקר נכדה הצעיר. היא התיישבה בכיסא, אחזה בכוח את ידו בשתי ידיה, ואמרה בלחץ: "זה בכלל לא כואב, זה בכלל לא כואב, זה בכלל לא כואב…" מכיוון שהילד היה מבין עניין, הוא מיהר להימלט מהמרפאה.

הבן של אחותי בן החמש, הודיע שהוא " לא הולך לרופא שיניים!!" מאיפה זה בא? מטראומות ילדות?

ומסביר אחיו הגדול: "אנחנו רואים סרט מצוייר על מרפאת שיניים ובו ילד, הממתין על הספסל, ליד דלת חדרו של הרופא. הילד רועד בכל גופו ונוטף זעה. פתאום נפתחת הדלת, יד בחלוק לבן נשלחת ותולשת אותו פנימה. הדלת נטרקת ומתוך החדר נשמעות צרחות…"

ומהן המסקנות מסיפורים אלו? שהפחד מטיפול השיניים מוטבע במוחנו מגיל צעיר. הוא מעוגן עמוקות בתרבות שלנו! ואנחנו מעבירים אותו מדור לדור. ומלבד זאת ניתן בהחלט להבין כי המצב של להניח למישהו "לחפור" לנו בתוך הפה מנוגד לאינסטינקטים הטבעיים שלנו המורים לנו להימלט ממצב סכנה.

אז מה עושים?

קודם כל מגיעים למרפאה. רופא השיניים שלכם כבר פגש מטופלים מפחדים בעבר. הוא מצוייד בהבנה

ובכלים המתאימים להתייחסות לפחדים שלכם.

להתייעץ עם מכרים ולבחור רופא נחמד (או כמובן רופאה נחמדה). לפעמים אני שומע התבטאות בנוסח

"ההוא לא בן אדם אבל רופא מעולה…" מצטער, אני לא קונה את זה.

לא לדחות!! החורים אינם קטנים מעצמם. הדחייה עלולה לגרום להידרדרות המצב, אשר תגרום לכאב

שאותו רצינו למנוע.

לפני הטיפול אפשר ומותר ומקובל ליטול כדור הרגעה. מובטח לכם שבביקור הבא במרפאה כבר לא

תזדקקו לו.

הגעתם למרפאה, קחו 3 נשימות עמוקות. זוהי תרגולת ישנה ומוכרת שתמיד עובדת.

ספרו לרופא על הפחד. הדיבור משחרר (קצת). הרופא יידע לבחור את הגישה הנכונה לטיפול בכם.

לרשות הרופא עומדת שורה של אמצעים לטיפול בפחד. החל מהיפנוזה ורפלקסולוגיה, דרך שימוש בגז הצחוק ועד לסדציה הכרתית עמוקה – הזרקה של חומר מרגיע לווריד. וכאשר כל אלו אינם מספקים פתרון נאות, קיים הטיפול בהרדמה כללית.

ואחרון חביב. לאחר שהכל מסתיים אנחנו לא סובלים יותר מכאבים, אפשר לאכול בשני צידי הפה ולשתות חם או קר ללא הגבלה. החיוך מלא, השיניים יפות והדימוי העצמי משתפר.

עשינו את זה!!!

בהצלחה

ד"ר אילן לוי